У оквиру реализације пројекта „Бугарско-српски гурмански воз“ одржан је Први Гастро туристички форум у Лесковцу. Пројекат се реализује и суфинансира у оквиру ИПА програма прекограничне сарадње Бугарска-Србија, трајаће до краја октобра 2018., а у оквиру пројекта биће одржане едукације за студенте Високе пословне школе струковних студија у Лесковцу, ученике струковне гимназије из Бугарске и професионалне куваре.

Форуму су поред пројектних партнера присуствовали представници привредних друштава, предузетника, пољопривредних газдинстава, комора, удружења, локалних самоуправа, туристичких организација Јабланичког округа, образовних установа.

Презентације су одржали представници ПКС-РПК Лесковац, Високе пословне школе струковних студија Лесковац, Привредне коморе Враце, Завода за интелектуалну својину Србије, Туристичке организације Лесковац, као и кластера „Звезде југа“.

Један од резултата форума је и формирање Гастро клуба, неформалне пословне организације свих институција/организација/појединаца који могу допринети развоју гастрономског туризма и заштите производа правима индустријске својине.

Disclamer IPA