У оквиру програма ТРКА ЗА ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ЈУГ СРБИЈЕ, Нишка Кућа кластера у партнерству са Епус-Активатор кластером и Високом струковном пословном школом у Лесковцу, организује сусрете Данске Амбасаде и привредника у Нишу и Лесковцу.

Домаћини округлих столова „Сарадња Данске и Јужне Србије“ су Нишавски управни округ и Кабинет Градоначелника Града Лесковца. Циљ је пронаћи канале дистрибуције и продаје јужносрпских компанија у Данској и привући Данске инвеститоре у Јужну Србију. Учесници округлих столова биће актери кластера: јавни, приватни и академски сектор.

Након два велика Данска програма на подручју југа Србије: LEDIB и F&B, нови механизам сарадње ДК-РС је усмерен на извознике и инвеститоре.
У оквиру посете Лесковцу Њ.Е. Амбасадор Данске отвориће „Тренинг центар за омладинско предузетниство и кластере“, предмет донације Куће кластера Школи у оквиру програма „ТРКА ЗА ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ЈУГ СРБИЈЕ“.

Приоритет учешћа имају АКТИВНЕ ЧЛАНИЦЕ КУЋЕ КЛАСТЕРА и партнери.