Градоначелник Цветановић се, пре уручења награда, обратио присутним ученицима, студентима, спортистима, научницима:

„Верујте да нема веће сатисфакције и признања за рад од амфитеатра препуног полетне енергије интелектуалаца који су најбољи промотери града Лесковца. Данас ћу уручити 150 уговора у вредности од 4 милиона и 110 хиљада динара, а подсетићу вас да је на Дан Светог Саве уручено 278 награда односно уплаћено 8,7 милиона динара. То значи да је до сада 4150 младих прошло кроз наш фонд за које је издвојено преко 113 милиона динара из буџета града. Новац инвестиран у младе је најбоље уложен новац. Пружање подршке ученицима и студентима се темељи на тежњи да се младима креира свест да у свом родном граду имају ослонац, али и да се омогући да се након школовања у Лесковцу запосле, да приуште себи дом, да подижу и образују своју децу, и да заједно са нама старијима граде бољи, лепши и развијени Лесковац.“

„Данас су са нама и овогодишњи добитници Октобарских награда, велики људи који својим знањем и виспреношћу уписују нову историју наше државе. Жеља ми је да у њима пронађете инспирацију, да у њима видите снагу и вољу. Зато наставите да се борите, будите амбициозни у стицању нових знања и вештина, јер је образовање златни кључ који окључава врата напретка, слободе и проспетитета.

Сигуран сам да се међу вама налазе будући лауреати јер сте ви потпора нашег града и наш је циљ да вас мотивишемо да се бавите оним у чему сте најбољи, да останете у родном граду и своје знање просејете у његов развој,“ – додао је градоначелник Цветановић.