У периоду од 10. до 13. априла 2018. године у бугарском граду Мездра одржане су гастрономске обуке за ученике и студенте из Бугарске и Србије. У оквиру обука ученици и студенти су припремали гастрономске производе традиционалне бугарске кухиње. Сертификате о успешно обављеној обуци добило је 40 учесника из Србије и Бугарске.

Реализоване обуке представљају активност пројекта „Бугарско-српски гурмански воз“, који се реализује у оквиру INTERREG – IPA Програма прекограничне сарадње Бугарска-Србија и кофинансира се средствима Европске уније.

Сврха пројекта је развој туризма, док су специфични циљеви пројекта сертификација и заштита прекограничних туристичких производа и услуга који одражавају посебан карактер дестинација, као што су традиционални гастрономски производи на бугарској и српској страни.

Disclamer IPA