Привредна комора Србије – Регионална привредна комора Јабланичког и Пчињског управног округа и Висока пословна школа струковних студија Лесковац су у оквиру реализације пројекта „Бугарско-српски гурмански воз“ регистровали Заштитни жиг гаранције „Лесковачки специјалитети са роштиља“. Тим поводом је у просторијама Привредне коморе Србије у Лесковцу организовано уручење заштитног жига гаранције „Лесковачки специјалитети са роштиља“ представницима ресторана, корисницима жига који су учествовали у пројектним активностима.

Пројекат је суфинансиран од стране Европске уније кроз Interreg-IPA Програм прекограничне сарадње Бугарска-Србија и има за циљ развој туризма у прекограничном подручју. Основне активности за српску страну биле су регистрација заштитног жига за гастрономски производ „Лесковачки специјалитети са роштиља“, опремање гастро кабинета Високе пословне школе струковних студија Лесковац, одржавање обука за студенте Школе и шефове кухиња и оснивање Гастро клуба.