РАЗМУС+ КА107:  ПРАКТИЧНО ОСПОСОБЉАВАЊЕ – ВЕЗА ИЗМЕЂУ ОБРАЗОВАЊА И ТРЖИШТА РАДА

eplus

Висока пословна школа струковних студија у Лесковцу је, као партнер Високе струковне школе из Цеља – Словенија, узела учешће у оквиру Еразмус+ пројекта „ПРАКТИЧНО ОСПОСОБЉАВАЊЕ – ВЕЗА ИЗМЕЂУ ОБРАЗОВАЊА И ТРЖИШТА РАДА“ (детаљније о пројекту)

У оквиру Еразмус+ пројекта, делегација Високе пословне школе из Лесковца посетила је Високу струковну школу у Цељу, у Словенији. Наша школа је узела учешће у реализацији пројекта „Хармонизација практичног образовања“, који се односи на мобилност између програмских и партнерских земаља. На основу размене искустава и добрих пракси развићемо предлоге за побољшање система организације и перформанси у земљама – партнерима пројекта.
Том приликом, у периоду од 19.09. до 24.09.2016., на Високој струковној школи у Цељу одржани су састанци радних група. До краја пројекта одржаће се две контакт сесије радних група у Лесковцу, марта и септембра 2017. За време посете делегација је обишла Фабрику „Горење“ у Велењу и фабрику „Униор“ у Зречу, Словенија.